Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Něco málo o turnaji

S myšlenkou uspořádat fotbalový turnaj jsme si začali pohrávat už kolem roku 2007 jako hráči hanspalského týmu RFC Mord po svém vlastním triumfu na "obdobném" turnaji Tsunami cup. Obdobném proto, že jsme velice záhy vystřízlivěli a uvědomili si, že uspořádat takovou akci nebude žádná sranda. Dvoudenní turnaj za účasti 30 týmů a velkou sobotní zábavou zůstáva i dnes nad naše, hlavně organizační, možnosti. Největším problémem bylo sehnat, respektive přemluvit někoho, kdo by se aktivně podílel na organizaci a všem těm věcem okolo co nejsou vidět. Vše bylo vždy dobré až do doby, kdy bylo potřeba něco začít dělat. A tak první dva roky vždy zůstalo jen u řečí a u těch co měli opravdový zájem u snů. Dalším problémem bylo vždy hřiště. Postupně jsme sice oslovili hned několik oddílů kolem Čelákovic, ale nikdo nebyl ochoten nám ono hřiště pronajmout od pátku do neděle a to i s občerstvením a sociálním zařízením. Tehdy jsme se tomu divili, ale dnes už chápeme, že nechat si zničit hřiště atd. prostě nejde. Proto jsme nakonec požádali o spolupráci oddíl AFK Nehvizdy, za který většina hráčů RFC hrála v tu dobu velký fotbal. Až v AFK jsme se dočkali pochopení, ale museli jsme podstatně upustit z našich požadavků a cílů. Popravdě řečeno chtěli jsme si jednoduše vydělat na chod našeho týmu, ale dnes víme, že by to byly vydřené peníze a asi by to vše bylo nad naše síly. Nehvizdy tedy převzali celou organizaci tohoto turnaje a od prvního ročníku v roce 2009 ji plně zastupují. To co turnaj vynese putuje na provoz fotbalového klubu a na údržbu hřiště, které prošlo v nedávné době rozsáhlou rekonstrukcí a je chloubou našeho turnaje. Původní "otcové myšlenky" plní funkci pořadatelů a vlastně takových holek pro všechno. Z AFK je  dnes složen celý tým lidí počínaje těmi co nakupují, obsluhují, vaří, staví, vozí a konče těmi co uklízí, nebo lajnují. Bez těchto lidí by nebylo možné ani cokoli začít. A to mnozí ještě i hrají a někteří v posledním ročníku plnili funkci i rozhodčích. Všem patří velký dík.

Snažíme se zaměřit na to, aby k nám jezdilo co nejvíce týmů opakovaně a zůstat pevně nohama na zemi. Víme, že máme ještě hodně co zlepšovat. Nechceme, aby byl tento turnaj až příliš komerční, zakládáme si na tom, aby byl brán jako "normální", aby na něm mohli startovat i týmy s menší kvalitou a zároveň nebyli pro smích. Proto máme i vedlejší soutěž, která zaručuje i vypadnuvším napravit chybu a pokračovat dále v turnaji po vzoru Ligy mistrů a Evropské ligy. Je zajímavé, že právě vedlejší soutěž zatím vyhrály týmy, které byly původně velkými favority na celkový titul. A to i s věhlasnými jmény v sestavě :) Po sobotní části tedy nikdo nevypádává.

Občerstvení zajišťujeme v restauraci přímo v areálu, kde točíme dvě značky piv. Samozřejmostí je i něco tvrdšího, něco k zakousnutí a točená limonáda. Klobásy, krkovice, bramborák a další podáváme ve venkovním stánku, kde je rovněž k dostání točené pivo a limo. Každým rokem podáváme i nějakou domácí " vyprošťovací" polévku a je zvykem, že vždy někdo něco upeče a rozdává na hřišti. Ceny držíme v normálu. Pivo ještě nikdy nepřesáhlo cenu 23 korun.

Ubytování je zajištěno přímo v areálu na tréninkovém hřišti ve vlastních stanech, ale dá se spát kdekoliv. Někdo spí v autě, nebo jen tak ve spacáku na hřišti.

Sprchy a záchody se používají v kabinách. Dámy mají do sprch vyhrazené hodiny, aby je tam nikdo nerušil.

 

 

TOPlist